05137505

گردشگران چینی بدون نیاز به ویزا

110 20 شهریور 1398
گردشگران چینی بدون نیاز به ویزا
گردشگران چینی بدون نیاز به ویزا

گردشگران چینی دیگر نیازی به ویزا برای ایران ندارند

به گزارش خبرگزاری مهر ، ولی تیموری معاون گردشگری گفت: "گردشگران چینی که به ایران سفر می کنند دیگر نیازی به گرفتن ویزا ندارند." برای اطلاع از آخرین اخبار گردشگری با یه جا دیگه همراه باشید.
این تصمیم برای جذب بیشتر گردشگران خارجی به کشور گرفته شده است. با این حال ، این یک اقدام یک جانبه است ، به عنوان مثال ، گردشگران ایرانی که به چین سفر می کنند هنوز به ویزا احتیاج دارند.
این اقدامات برای افزایش درآمد های ایران از گردشگری تحت تحریم های ایالات متحده انجام شد زیرا برای افرادی که مهر ورودی ایران در گذرنامه آن ها باشد محدودیت هایی برای ورود به ایالات متحده وجود دارد.

گردشگران

سخنگوی دولت علی ربیعی اعلام کرد که ایران تصمیم گرفته است که برای گذر از ممنوعیت سفر ایالات متحده ، گذرنامه های گردشگران خارجی را مهر نکند.
وی افزود : "رئیس جمهور حسن روحانی پلیس فرودگاه را مامور کرد تا پاسپورت توریست های خارجی را مهر نزنند تا برای توریست هایی که قصد سفر به آمریکا را دارند به دلیل اجرای محدودیت ها مشکلی پیش نیایدو آن ها بتوانند با خیال راحت به ایران سفر کنند."
وی افزود: این امر می تواند گردشگران بیشتری را به ایران دعوت کند.

با تمدن 2500 ساله ، هر ساله میلیون ها گردشگران خارجی از ایران بازدید می کنند.

جهت خرید بلیط هواپیما قیمت مناسب کلیک کنید.
تیموری گفت: حدود 7.8 میلیون گردشگر در پایان سال مالی به ایران سفر کرده اند که رشد 52.5 درصدی را در مقایسه با سال قبل نشان می دهد.
وی افزود: "اکثر گردشگران خارجی که سال گذشته به ایران سفر کرده اند از کشورهای همسایه و همچنین کشورهای اروپایی و آمریکایی بوده اند."
به گفته علی اصغر مونسان ، رئیس سازمان گردشگری ایران ، کمترین هزینه سفرهای مسافرتی عامل اصلی بود که باعث جذابیت ایران برای گردشگران خارجی شد.
در ماه های اخیر ، مقامات ایران تلاش های مضاعف برای تقویت بخش گردشگری برای افزایش درآمدهای ارزی و ایجاد شغل را دو چندان کرده اند.
کاهش شدید ارزش پول ملی باعث شده است سفر و خرید در ایران برای گردشگران خارجی بسیار ارزان باشد.

گردشگران

مونسان گفت: "توسعه زیرساخت های گردشگری ، سرمایه گذاری در بخش گردشگری ، صدور ویزای الکترونیکی و چشم پوشی از ویزا برای کشورهای هدف می تواند دلایل اصلی رشد تعداد مسافران خارجی باشد."
ایران 157 هتل چهار و پنج ستاره دارد و با پایان دوره دوم ریاست جمهوری حسن روحانی در سال 2021 ، این رقم به 210 افزایش می یابد. "وقتی زیرساخت ها به پایان رسید ، درآمد حاصل از گردشگری جایگزین درآمدهای نفتی می شود."
"وقتی این اتفاق بیفتد ، ما شغل ایجاد کرده ایم و خود را در برابر تحریم ها بیمه می کنیم."
مطابق نقشه ریسک سفر در سال 2019 که توسط کارشناسان جهانی ریسک پذیری بین المللی و SOS با همکاری Control Risks بررسی شده است ، ایران در جهت اطمینان از امنیت مسافرت ، مانند اکثر کشورهای اروپایی ایمن است.
نقشه میزان خطر در هر کشور و سرزمین بر اساس تهدید فعلی که توسط مسافران با خشونت سیاسی (از جمله تروریسم ، شورشیان ، ناآرامی های سیاسی و جنگ) ایجاد شده است ، ناآرامی های اجتماعی (از جمله خشونت های فرقه ای ، جمعی و قومی) بررسی می شود.

گردشگران
 
ایندیپندنت در اواخر سال گذشته گزارش داد ، عواملی مانند استحکام زیرساخت های حمل و نقل ، وضعیت روابط صنعتی ، اثربخشی خدمات امنیتی و اضطراری و مستعد بودن کشور در برابر بلایای طبیعی نیز مورد توجه قرار گرفته است.
ریسک امنیتی کم سفر به معنای پایین بودن میزان جرم و جنایت است. خشونت نژادی ، فرقه ای یا سیاسی یا ناآرامی های مدنی بسیار نادر است. خدمات امنیتی و اضطراری مؤثر هستند. زیرساخت ها سالم است؛ اقدامات صنعتی و اختلال در حمل و نقل نادر است.

 
گردشگران چینی بدون نیاز به ویزا گردشگران چینی بدون نیاز به ویزا
مطالب مرتبط