05137505

بزرگراه به ناکجا آباد

104 05 شهریور 1398
بزرگراه به ناکجا آباد
بزرگراه به ناکجا آباد
بزرگراه به نا کجا آباد 8 تا از طولانی ترین بزرگراه های دنیا
بزرگراه یخ زده هزار مایلی که منابع خود را به قطب جنوب منتقل می کند ، و جاده 50 نوادا ، که از بیابان می گذرد و لقب "تنها ترین جاده در آمریکا" را دارا می باشد، دو جاده ای که تفاوت کمی با یکدیگر دارند، اما هر دو در میان طولانی ترین رانندگی ها در جاده قرار دارند.
اگر به دنبال پادزهری برای ازدحام جمعیت و ترافیک جاده ها هستیددیگر نگران نباشید چون یه جا دیگه دورترین جاده هایی را که می توانید با ماشین حرکت کنید را جمع آوری کرده است.

سفر

بزرگراه دالتون ، آلاسکا

این بزرگراه در سال 1974 به طول 414 مایل حدود 663 کیلومتر به عنوان یک جاده تامین کننده مواد لازم برای اکتشافات نفت در آلاسکا ساخته شده است. مسیر این جاده به صورت مارپیچ تا قطب شمال میرود.
در این جاده تنها سه شهر وجود دارد که جمعیت آنها 60 نفر می باشد و تنها سه پمپ بنزین در کل مسیر وجود دارد که طولانی ترین جاده بدون سرویس دهی و استراحتگاه در آمریکای شمالی را تشکیل می دهد.
این جاده مناسب سفر با یک خودروی سواری نمی باشد زیرا کامیون های غول پیکر که در این مسیر با سرعت زیاد در حال تردد هستند، موجب ایجاد گرد و غبار در سطح جاده می شوند و دید بسیار کم خواهد بود.

سفر

بزرگراه Eyre ، استرالیا

بزرگراه Eyre با پیوستن به استرالیا غربی و استرالیا جنوبی از طریق دشت Nullarbor ، به نام کاشف انگلیسی "ادوارد جان اایر" نامگذاری شد  که در سال 1840 از آن عبور کرد. این جاده شبیه یک رویای بد می باشد.
این جاده مکان مناسبی برای خراب شدن وسیله نقلیه نمی باشد. این منطقه مملو از کانگرو ها ، مارهای سمی و حیوانات وحشی دیگر می باشد. صاف ترین جاده این کشور به طول 91 مایل در حدود 146 کیلومتر بدون حتی یک پیچ می باشد.

سفر

بزرگراه پامیر ، آسیای میانه

بزرگراه پامیر وحشی و دور از همه جا نام غیررسمی برای جاده امتداد یافته M41 ساخته شده توسط اتحاد جماهیر شوروی می باشد. این جاده از منطقه کوهستانی پامیر دوشنبه پایتخت تاجیکستان و اوش در قرقیزستان عبور می کند. این جاده رویای مسافرتی پرماجرا است.
عبور از دره های سرسبز رودخانه ها و قله های پوشیده از برف ، مناظر به تنهایی دلیل کافی برای بازدید از این جاده است اگر می توانید ارتفاع ، سطح جاده های غالباً آسفالت نشده و دمای وحشیانه را تحمل کنید. بزرگراه پامیر در امتداد رودخانه پنج ، افغانستان فاصله کمی دارد. به نظر می رسد که روستاهای ریز و درشت آن ، کاملاً از دنیای خارج قطع شده اند.

سفر

بزرگراه K504 Kolyma ، روسیه

این جاده با استفاده از نیروی کار تحت رژیم استالین ساخته شده و به علت تعداد زیادی که جان خود را از دست دادند، به عنوان جاده استخوان ها معروف است، این جاده 1200 مایلی (حدود 1920 کیلومتر) شهرهای بندری شرق روسیه ماگادان و یاکوتسک ، را به سیبری سردترین شهر روی زمین متصل می کند.
زمستان های این جاده در طی ده ماه برف و یخ بیداد ناپذیر به طول می انجامند ، اما دو ماه دیگر سال شرایط سخت تر می شود ، وقتی که جاده به گل و لجنتبدیل می شود و عبور از بعضی قسمت های آن ناممکن می باشد.

سفر

Longyearbyen ، نروژ

در منطقه بکر مجمع الجزایر Svalbard دورترین منطقه شمال نروژ ، شهر معدن زغال سنگ Longyearbyen قرار دارد. جاده Longyearbyen از آن شهر خارج شده به سمت قطب شمال امتداد دارد ،جاده ای پر خطر و طولانی که در تمام فصل سال یخ زده می باشد.
شما معدود افرادی را پیدا خواهد کرد که توانایی رانندگی و مسیریابی در این جاده را دارند. مخصوصا در زمستان گه خورشید تا چهار ماه طلوع نمی کند و کولاک های برفی بسیار شدید است. همچنین به علت حرس های قطبی سرگردان پیشنهاد نمیشود ادر طول مسیر از خودرو پیاده شوید.

سفر

Trans-Taiga ، کانادا

در انتهای این جاده ی خلوت شمالی ، شما از نزدیکترین شهر 460 مایل (736 کیلومتر) فاصله خواهید داشت. در مسیر جاده ، عمدتاً از طریق جنگل ها و باتلاق ها در جاده ای آسفالت نشده ، برای دسترسی به ایستگاه های تولید برق آبی منطقه ساخته شده است.
به گزارش سایت DangerousRoads.org " جاده در وضعیت وحشتناکی است و برای مسیریابی در آن نیازمند یک اعصاب قوی هستید."
 

سفر

جاده D915 ، ترکیه

بدنام D915 واقع در کوهستان Soganli در استان ترابزون ترکیه ، جاده ای شیب دار و پیچ خورده است که دارای حداقل 29 پیچ خطرناک است و به همین دلیل توسط بسیاری اعلام شده است که خطرناک ترین جاده جهان می باشد.
در طول زمستان این مسیر بسیار خطرناک و پر از طوفان می باشد، حتی برای رانندگان جسورانه که تصمیم می گیرند تا این مسیر را طی کنند،
یک جاده باریک بدون گارد ریل و بسیار کم به آن رسیدگی شده با کمال تعجب تا حد زیادی متروک مانده است. در عین حال می توان گفت زیبایی غیر قابل انکار این جاده مثال زدنی نیست.
جهت خرید بلیط هواپیما سفر به ترکیه کلیک کنید.

سفر

جاده مرگ ، بولیوی

این جاده همچنین با نام ال کامینو دولا مورته یا "جاده مرگ" شناخته می شود. این مسیر 43 مایلی توسط زندانیان پاراگوئه در دهه 1930 ساخته شد و رانندگان بی باک را زا پایتخت بولیوی لاپاز به شهر کوریوکو می برد. مسیر جاده دوطرفه می باشد درحالی که عرض جاده به ندرت پیش می آید که بیشتر از 3 متر عرض داشته باشد.
باران و مه شدید امکان خطر را بیشتر می کند در حالی که یک اشتباه کوچک موجب سقوط 610 متر به پایین دره می شود.

 
بزرگراه به ناکجا آباد بزرگراه به ناکجا آباد
مطالب مرتبط