05137505

گردشگران سارق ماسه و مواجهه با شش سال زندان

289 02 شهریور 1398
گردشگران سارق ماسه و مواجهه با شش سال زندان
گردشگران سارق ماسه و مواجهه با شش سال زندان
گردشگران

گردشگران فرانسوی به دلیل سرقت شن و ماسه با شش سال زندان روبرو هستند.

یک زوج گردشگر به اتهام سرقت مقداری زیادی ماسه از سواحل بکر ساردینیا مواجه با مجازات شش ساله در زندان هستند. با وبسایت یه جا دیگه همراه باشید.
به گزارش سایت خبری تلگراف این زوج در حالی کشف شدند که در حدود 40 کیلوگرم ماسه در کف خودروی خود به همراه داشتند.
وسیله نقلیه این زوج گردشگر در حین بررسی معمولی توسط پلیس مرزی متوقف شد در حالی که این گردشگران آماده سوار شدن کشتی از پورتو تورس ساحل شمالی جزیره ساردینیا به مقصد تولون فرانسه بودند.
 
گردشگران

شن و ماسه در 14 بطری پلاستیکی بزرگ یافت شد و از ساحل نزدیک چیا در جنوب ساردینیا گرفته شده بود.
این زوج به پلیس گفتند که آنها تصور نمی کردند که قانون را زیر پا گذاشته اند ، اما اکنون با اتهام بین یک تا شش سال زندان روبرو هستند.
این جزیره سال ها در حال مبازه با توریست هایی که ماسه، سنگ ریزه و صدف های لب ساحل را به سرقت میبرند می باشد. این ماسه و سنگریزه در مواردی به عنوان سوغات و مواردی هم برای داخل آکواریم مورد استفاده قرار می گیرد.
جهت تلاش برای جلوگیری از غارت ، برخی از افراد محلی نقش محافظان خودمختار سواحل را به عهده گرفته اند.
اگر گردشگرانی را مشاهده کنند که در حال جمع آوری شن و ماسه یا صدف ها هستند ، از آنها می خواهند مواد را برگردانند. اگر این کار صورت نگیرد ، آنها به پلیس و یا پارک ملی مراجعه می کنند.
یکی از این محافظان محلی، به نام پینا کارددو، روز دوشنبه به یک روزنامه ایتالیایی گفت که گردشگران گاهی هنگام مواجهه ، بی ادب و تهاجمی می شوند.
وی گفت: "یک خانواده آلمانی را در حال پر کردن بطری ها از ماسه های ساحلی را دیدم و شروع به ظبط کار آنها بر روی گوشی تلفن همراهم کردم تا آنها نتوانند بعدا منکر شوند. پدر خانواده به صورت تهاجمی و پرخاشگرایانه به سمت من آمد اما در نهایت ماسه ها را به ساحل بازگرداند."
این خانم 58 ساله که "کلانتر مادربزرگ" از شبه جزیره سینس نامیده می شود ، در سواحل غربی جزیره ، حتی در برابر نوه هایش نیز سختگیر است. "آنها می گویند ،" نانا ، آیا نمی توانیم چند سنگریزه را به خانه ببریم تا با آنها بازی کنیم؟ "و من می گویم نه ، اگر همه این کار را کردند ، به زودی ساحلی باقی نخواهد ماند."
جهت خرید بلیط هواپیمای ارزان ایتالیا کلیک کنید.
گردشگران سارق ماسه و مواجهه با شش سال زندان گردشگران سارق ماسه و مواجهه با شش سال زندان
مطالب مرتبط