05137505

شرکت های مسافربری ریلی

59 03 اسفند 1398
شرکت های مسافربری ریلی
شرکت های مسافربری ریلی
سفر با قطار در ایران یکی از ایمن ترین و محبوب ترین سفرها می باشد. با توجه به شبکه ریلی گسترده در ایران تقریبا می توان از تمامی شهرها به شهرهای دیگر به صورت ریلی سفر کرد. از همین رو شرکت های ریلی مختلفی مثل رجا،سفیر،فدک و ... در ایران وجود دارند که با داشتن قطار های مختلف و در انواع کیفیت و به مسفارین عزیز خدمت رسانی می کنند. با انواع این شرکت و انواع قطار هایشان آشنا شویم.

شرکت مسافربری رجا

شرکت مسافربری رجا یا راه آهن جمهوری اسلامی قدیمی ترین شرکت مسافر بری ریلی ایران است. این شرکت دارای قطار های مختلفت با اسامی و کیفیت های متفاوت از درجه سه ستاره تا پنج ستاره و کوپه ای و اتوبوسی به نام های پلور سبز، سیمرغ، پردیس، زندگی، دلیجان ، خلیج فارس و ... می باشد که در بین آنها قطار پردیس از قطار های سریع السیر بوده و در مسیر مشهد تهران مشهد با فاصله کوتاه 8 ساعته شما را به مقصد می رساند.
قطار زندگی نیز ناوگان جدید و بسیار با کیفیتی در شرکت رجا می باشد که خدماتی همچون یک هتل 5 ستاره نیز به شما ارائه می دهد.

شرکت قطار های مسافری جوپار

شرکت جوپار با آغاز فعالیت خود از سال 1381 با واگن های باری و مسافری پارسی به مجموعه شرکت های خصوصی مسافری ریلی پیوست. این شرکت در ابتدا با تعداد اندکی واگن فعالیت نمود و طی سالیان بعد با خرید واگن های بیشتر پارسی ناوگان ریلی خود را افزایش داد و به یکی از بزرگترین شرکت های مسافری تبدیل شد.

شرکت قطار های فدک

شاید نام این شرکت را به عنوان ارائه دهنده قطار های 5 ستاره و لوکس شنیده باشید. بله شرکت فدک از شرکت های نوپا در عرصه قطار های مسافربری می باشد و دارای ناوگان ریلی با کیفیت و جدیدی است که اقدام به ارائه خدمات 5 ستاره و با کیفیت کرده است. 
بلیط قطار های فدک در کلاس های مختلف از جمله اکونومی ، بیزنس و ویژه به فروش می روند که در هرکدام از این کلاس ها خدمات خاصی از جمله نوشیندی خوش آمد گویی، سینی شام سبک، دمپایی، حوله گرم، شام و ... ارائه می شود.
به گفته این شرکت تمامی مهمانداران این قطار آموزش دیده در اتریش و زیر نظر شرکت هواپیمایی لوفتانزا می باشند.

مهتاب سیر جم

آغاز فعالیت این شرکت از سال 1389 بوده و با گذشت چند سال ناوگان این شرکت گسترش یافت و توانست در مسیر هایی همچون تهران مشهد ، مشهد اهواز و تهران اهواز شروع به خدمت رسانی کند. قطار های این شرکت معمولا در رده معموله و درجه سه و چهار قرار می گیرند و دارای قیمت مقرون به صرفه برای مسافرین هستند.

شرکت بن ریل

شرکت بن ریل یا راه آهن شرقی ایران یکی قدیمی ترین و بزرگترین شرکت های مسافربری ریلی در ایران می باشد که در از سال 1373 فعالیت خود را به تعداد اندگی واگن آغاز کرد. اما با گذشت سالیان و فعالیت بیشتر ناوگان های بیشتری خریداری کرد و امروزه در بسیاری از مسیر ها به مسافرین عزیز خدمت رسانی می کند. قطار این شرکت با کیفیت خوب و قیمت مناسب ارائه می شوند.


شرکت ریل ترابر سبا

این شرکت فعالیت خود را در مسیر تهران مشهد و تهران اهواز با 50 واگن در سال 1388 آغاز کرد. قطار های این شرکت با نام های نگین و غدیر از قطار های با کیفیت بسیار خوب در ناوگان ریلی کشور هستند.
قطار غدیر از قطار های سریع السیر کشور محسوب می شود که علاوه بر کیفیت مناسب شما را با سرعت بیشتر به مقصدتان می رساند.

شرکت قطارهای مسافربری نورالرضا

این شرکت از شرکت های نوپا و جدید در بین شرکت های مسافربری ریلی می باشد که خدمات 5 ستاره به مسافرین ارائه می دهد.  قطار های نور با کلاس های مختلفی از جمله معمولی، اکونومی، بیزینس و ویژه به مسافران خود خدمات ارائه می دهد. این شرکت دارای قطار سه ستاره مهدیس نیز می باشد که البته با وجود درجه سه ستاره برای این قطار باز هم خدمات مناسب با کیفیت مطلوبی به مسافرین ارائه می دهد.

شرکت قطار مسافربری وانیا ریل

شرکت مسافری وانیا ریل نیز از شرکت های قدیمی در زمینه مسافربری ریلی می باشد که امروزه با در مسیر های زیادی با کیفیت مناسب به مسافرین عزیز خدمت رسانی می کند. این مجموعه جزو ناوگان شرکت مسافربری سفیر می باشد.

شرکت مسافربری رعد تبریز

این شرکت در سال 1382 در شهر تبریز بنیان گذاری شد و جمع شرکت های مسافربری ریلی ایران پیوست. از معروف ترین قطار های این شرکت می توان به قطار سه ستاره رعد اشاره کرد که در دو مدل چهار تخته و شش تخته به مسافرین عزیز خدمت رسانی می کند.

شرکت قطار مسافربری کوثر

این شرکت دارای ناوگانی کوچک اما با کیفیت می باشد که از قطار های این شرکت می توان به غزال و کو ثر اشاره کرد. آغاز فعالیت این شرکت از سال 1384 تا به امروز بوده است.

 
شرکت های مسافربری ریلی شرکت های مسافربری ریلی
مطالب مرتبط