05137505

شرایط استرداد بلیط پرواز

61 12 بهمن 1398
شرایط استرداد بلیط پرواز
شرایط استرداد بلیط پرواز

شرایط استرداد بلیط پرواز

در زمان خرید بلیط هواپیما بسیاری از مسافرین به این نکته که شرایط استرداد و یا تغییر تاریخ بلیط مورد نظر به چه صورت هست توجه نمی کنند و دچار مشکل شده و متضرر می شوند. این شرایط در هنگام خرید بلیط هواپیمای داخلی یا خارجی تفاوت دارد و هر ایرلاین شرایط و قوانین کنسلی خاص خود را نسبت به قیمت و کلاس پروازی خریداری شده دارد.
شرایط کنسلی

شرایط و قوانین کنسلی در پرواز های داخلی

قوانین بلیط های داخلی با توجه به نوع بلیط که به صورت سیستمی و یا چارتری هست متفاوت می باشد. در بلیط چارتری شرایط کنسلی توسط شرکت چارترکننده تعیین شده و مطابق با آن کنسلی اعمال می شود و گاها این بلیط ها به دلیل پایین بودن نرخ فروششان امکان کنسلی و استرداد وجه را ندارند.
بلیط های سیستمی که توسط خود ایرلاین مربوطه به فروش می رسند، دارای قوانین کنسلی از پیش تعیین شده می باشند تا مسافرین بتوانند راحت تر برای سفر خود و زمان رزرو بلیط و یا زمان درخواست کنسلی بلیط تصمیم بگیرند. گاها بلیط های سیستمی دارای نرخ بالاتری از پرواز های چارتری هستند و یا حتی ممکن است دارای نرخ های بسیار پایینی باشند که شرایط کنسلی آنان نیز مانند پرواز چارتری ارازان قیمت به صورت سوخت کامل باشد که البته این امکان در سایت یه جا دیگه به شما داده است تا با مشاهده تمامی نرخ ها و کلاس های پروازی موجود در پرواز مورد نظرتان شرایط و قوانین کنسلی آنها را مقایسه کرده و بلیط مورد نظر با شرایط کنسلی بهتری را رزرو فرمایید. شما می توانید با زدن این لینک از شرایط کنسلی بلیط های داخلی مطلع شوید.

شرایط کنسلی

شرایط و قوانین کنسلی در پرواز های خارجی

در هنگام خرید اینترنتی بلیط خارجی به دلیل احتمال بیشتر در تغییر برنامه سفر علاوه بر امکان کنسلی بلیط، امکان تغییر تاریخ بلیط با جریمه نیز وجود دارد که معمولا این جریمه از جریمه کنسلی کلی بلیط پایین تر می باشد. بلیط های خارجی مانند بلیط های داخلی در یک پرواز دارای نرخ ها و کلاس های پروازی متفاوتی بوده که باز هم شرایط کنسلی و تغییر تاریخ متفاوتی دارند و معمولا کلاس های پروازی با نرخ های بیشتر دارای جریمه کمتری برای کنسلی و تغییر تاریخ بلیط هستند.
پس دقت داشته باشید در زمان خرید بلیط هواپیما چه داخلی و چه خارجی ابتدا با مراجعه به بخش قوانین و شرایط کنسلی بلیط از آن اطلاع پیدا کرده تا از خراست های احتمالی بعدی جلوگیری به عمل آید.
 
شرایط استرداد بلیط پرواز شرایط استرداد بلیط پرواز
مطالب مرتبط