05137505

تفاوت کلاس های پروازی

84 08 بهمن 1398
تفاوت کلاس های پروازی
تفاوت کلاس های پروازی
اگر از مسافرانی باشید که با هواپیما سفر می کنند قطعا در زمان خرید بلیط هواپیما به این مورد برخورد کرده اید که بلیط مورد نظر شما دارای قیمت های مختلف و کلاس های پروازی مختلفی باشد. بسیار از مسافرین دلیل این تفاوت قیمت و اصلا تفاوت بین کلاس های پروازی را نمی دانند و ممکن است در زمان خرید دچار سردرگمی شوند.
هر پرواز داخلی یا خارجی دارای کلاس های پروازی مختلفی هستند که از لحاظ نرخی و ارائه خدمات با یکدیگر هستند. به طور کلی کلاس های پرواز به سه دسته درجه یک یا Firs Class ، تجاری یا Business و اقتصادی یا Economy تقسیم بندی می شوند که هر کدام از این کلاس ها ممکن است به طور جداگانه دارای شناسه های نرخی متفاوتی باشند.
بلیط هواپیماجهت خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت کلیک کنید شناسه نرخی به این معنی است که برای مثال کلاس پروازی اقتصادی(Economy) دارای چندین نرخ با اسامی مختلف مثل Y،  V،M،N و... غیره باشند که از لحاظ امکانات و کیفیت و موقعیت صندلی در پرواز تفاوتی با یکدیگر ندارند و همه در بخش اقتصادی قرار دارند اما معمولا نرخ گذاری و فروش بلیط های هر بخش از پایین ترین نرخ آن بخش شروع شده و با رزرو و فروش بیشتر صندلی های پرواز نرخ بلیط افزایش پیدا خواهد کرد. این مسئله در کلاس های پرواز تجاری و درجه یک نیز صدق می کند.
حالا اندکی با امکانات و تفاوت های این کلاس های پروازی آشنا شویم

کلاس های پروازی

درجه یک یا Firs Class

این کلاس پروازی گرانترین و بهترین کلاس موجود در یک پرواز است که دارای خدمات خاص و بخش جداگانه در هواپیما می باشد. متاسفانه در ایران این کلاس پروازی در هواپیما های شرکت های هواپیمایی وجود ندارد. این کلاس های پروازی دارای صندلی های خاص یا تخت شونده، کابین مبله،سرویس بهداشتی جداگانه، تلوزیون، لپ تاپ ، اینترنت ماهواره ای می باشند. سرویس کترینگ این کلاس پروازی به صورت منو انتخابی و گرم است و دارای کیفیت بالایی می باشد.
مسافران این کلاس پروازی در فرودگاه توسط کانتر جداگانه ای پذیرش می شوند و و انتقال آنها به هواپیما نیز به صورت جداگانه می باشد و جزو آخرین مسافرانی هستند که وارد هواپیما شده و اولین مسافرانی که از هواپیکا خارج می شوند هستند.
امکانات ارائه شده در فرست کلاس در هر ایرلاین متفاوت است و حتی گاها شاهد دوش حمام اختصاصی، بازی ویدئویی و ... در این کلاس ها خواهید بود.

کلاس پروازی درجه یک

درجه تجاری یا Business

بعد از کلاس پرواز درجه یک، از لحاظ کیفیت و قیمت درجه تجاری قرار دارد. این کلاس پروازی نیز بخشی جدا از بخش کلاس پروازی اقتصادی دارد و صندلی های آن به صورت مبله و با فاصله ای بیشتر از یکدیگر قرار دارند.
در این کلاس پروازی نیز کترینگ به صورت منو انتخابی هست و کیفیت بالاتری نسبت به  کلاس اقتصادی دارد . امکانات صوتی و تصویری برای مسافرین این بخش به طور همگانی وجود دارد. مسافرین این کلاس پروازی نیز دارای کانتر پذیرش جدا بوده و معمولا به طور جداگانه از سایر مسافرین به پرواز منتقل می شوند. کلاس پروازی تجاری و درجه یک معمولا برای سفرهای طولانی ویا مسافرینی که به هر دلیل خواهان راحتی بیشتر در سفر هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

کلاس پرواز تجاری

درجه اقتصادی یا Economy

این کلاس پروازی ارزان ترین کلاس پروازی هر ایرلاین است که دارای امکانات و کیفیت معمول می باشد که در ایران بیشتر این کلاس پروازی مورد استفاده می باشد. صندلی ها و کترینگ در این بخش به صورت عادی بوده و همچنین پذیرش و انتقال مسافرین به پرواز به طور معمول و همگانی انجام می شود. 
در بعضی از ایرلاین ها و هواپیما ها هر صندلی دارای مانیتور بوده که مسافرین می توانند برنامه های داخل آن را مشاهده نمایند.

مسافرانی باشید که با هواپیما سفر می کنند قطعا در زمان خرید بلیط هواپیما به این مورد برخورد کرده اید که بلیط مورد نظر شما دارای قیمت های مختلف و کلاس های پروازی مختلفی باشد. 

کلاس پرواز اقتصادی
تفاوت کلاس های پروازی تفاوت کلاس های پروازی
مطالب مرتبط