05137505

منظور از بلیط لحظه آخری چیست و آیا همیشه ارزان است؟

87 05 بهمن 1398
منظور از بلیط لحظه آخری چیست و آیا همیشه ارزان است؟
منظور از بلیط لحظه آخری چیست و آیا همیشه ارزان است؟

منظور از بلیط لحظه آخری چیست و آیا همیشه ارزان است؟

در صنعت گردشگری بلیطی به نام بلیط لحظه آخری وجود ندارد این عبارت بیشتر یک راه کار و واژه تبلیغاتی است زیرا در ذهن مسافرین این شکل گرفته است که بلیط لحظه آخری یعنی بلیط ارزان قیمت در حالی که ممکن همیشه بلیط های لحظه آخری ارزان نباشند. شاید این واژه با بلیط چارتر نیز اشتباه گرفته شود اما باید بگوییم ممکن است بلیط های سیستمی نیز به صورت لحظه آخری فروش بروند.

اصلا بلیط لحظه ای آخری یعنی چی؟

در بعضی از فصول و زمان ها که به دلایل شرایط جوی، مناسبت ها و ... که برای بعضی مسیر ها درخواست مسافرین برای بلیط کمتر است، فروش بلیط ایرلاین ها و چارترکننده ها کمتر شده و به اجبار تعدادی بلیط و صندلی تا لحظه آخر و نزدیک به ساعت پرواز خالی می ماند و این شرکت ها مجبور به اعمال قیمت پایین و ارزان و در اصطلاح لحظه آخری هستند تا بتوانند مسافر بیشتری دریافت کرده و صندلی های خالی خود را بفروشند.
این موضوع هم برای بلیط های چارتر که توسط چارکننده ها از ایرلاین خریداری شده است رخ می دهد و هم برای بلیط سیستمی که توسط خود ایرلاین مربوطه به فروش می رسد و تفاوتی از این لحاظ با یکدیگر ندارند.

بلیط لحظه آخری

آیا بلیط لحظه آخری برای تمام مسافرین و تمام مسیر ها مناسب است؟

این نوع بلیط بیشتر در مسیر های پرتردد مثل بلیط تهران به مشهد یافت می شود تا مسیر های کم تردد زیرا در این مسیر ها تعداد ایرلاین ها و زمان های پروازی بیشتر است و مسافرین حق انتخاب بییشتری دارند و در نتیجه در فصول کم تقاضا تعداد صندلی بیشتر برای فروش به صورت لحظه آخری وجود دارد.
از طرفی این بلیط ها برای مسافرینی که دارای برنامه کاری یا سفر دقیق هستند شاید مناسب نباشد زیرا این ریسک را دارد که ممکن است برای ساعت مورد نظر مسافر بلیط در لحظات آخر یافت نشود و مسافر از برنامه کاری و یا سفر خود عقب بیافتد پس پیشنهاد ما برای مسافرینی چمدانشان بسته و هر لحظه آماده سفر هستند خرید بلیط لحظه آخری می باشد.

بلیط هواپیماجهت خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت کلیک کنید
به این نکته توجه داشته باشید که این مورد فقط در پرواز های داخلی صدق می کنند و برای خرید پرواز های خارجی هر زمان که تصمیم قطعی و برنامه سفرتان مشخص شد خرید خود را انجام دهید و منتظر تا لحظه آخر نمانید زیرا قیمت این بلیط ها افزایش پیدا خواهد کرد.
همچنین در تاریخ هایی که تقاضا برای مسیر مورد نظرتان زیاد است هم به دنبال این نوع بلیط ها نباشید زیرا با افزایش تقاضا و فروش بیشتر بلیط ها هرچه به زمان پرواز نزدیک تر شود قیمت بلیط ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 
منظور از بلیط لحظه آخری چیست و آیا همیشه ارزان است؟ منظور از بلیط لحظه آخری چیست و آیا همیشه ارزان است؟
مطالب مرتبط