05137505

خرید اینترنتی بلیط خارجی و انواع آن براساس مسیر

53 03 بهمن 1398
خرید اینترنتی بلیط خارجی و انواع آن براساس مسیر
خرید اینترنتی بلیط خارجی و انواع آن براساس مسیر
خرید اینترنتی بلیط خارجی به راحتی خرید اینترنتی بلیط داخلی می باشد اما نیاز به اندکی توجه و دقت بیشتر به قوانین ایرلاین و مقصد سفر دارد. شما با خرید بلیط خارجی به صروت اینترنتی از مزایای بیشتر نسبت به خرید حضوری برخوردارید. در خرید اینترنتی با چند کلیک ساده و انتخاب مبدا و مقصد و تاریخ سفر می توانید تمامی ایرلاین ها و پرواز های موجود در آن روز را مشاهده نمایید و با مقایسه قیمت، ایرلاین و زمان پرواز بهترین انتخاب را برای سفر خود داشته باشید.
اما نباید از این نکته قافل شد که ایرلاینها و کشور های خارجی گاها دارای قوانین خاصی برای سفر هساتن که در زمان رزرو بلیط اینترنتی خارجی باید به آنها توجه کرد. برای مثال با چند نمونه ازین قوانین آشنا شویم.

ویزا

برای سفر به برخی از کشور ها ممکن است احتیاج به ویزا آن کشور داشته باشید. دریافت ویزای کشور مقصد با توجه به قوانین و شرایط آن کشور ممکن است از 1 روز تا 1 ماه زمان ببرد پس باید به این نکته توجه کرد که تا قبل از زمان پروازی که خریداری کرده اید ویزای شما آماده می شود یا خیر.
در بعضی از موارد با توجه به قراردادی که با بعضی از کشور ها بسته شده است ویزای مورد نیزا به صورت فوردگاهی و هنگام خروج مسافر بدون معطلی صادر می شود.
در پرواز های خارجی دارای توقف در بعضی از مسیر ها اگر توقف پرواز در کشورهای حوضه شنگن و یا کشور آمریکا باشد، مسافر احتیاج به داشتن ویزای ترانزیت آن کشور نیز دارد در غیر این صورت از ادامه سفر مسافر جلوگیری خواهد شد.

مدت زمان سفر

در سفر به کشور هایی مثل کشور ترکیه که احتیاج به داشتن ویزا نیست، محدودیت زمانی برای حضور مسافر در آن کشور در نظر گرفته شده است. به این معنا که برای مثال در سفر به ترکیه مسافر می تواند به طور مدام 90 روز در این کشور حضور داشته باید و برای سفر های بالای 90 روز احتیاج به اقامت آن کشور دارد. پس باید بهاین نکته در زمان خرید اینترنتی بلیط خارجی نیز توجه کرد که بازه سفر و زمان برگشت بلیط ما نباید بیشتر از آن محدوده زمانی اعلام شده توسط آن کشور باشد.
  بلیط هواپیماجهت خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت کلیک کنید

انواع بلیط خارجی از لحاظ تعداد مسیر

یکطرفه یا Oneway

به بلیط هایی که فقط دارای مسیر رفت از مبدا به مقصد هستند و بلیط برای برگشت مسافر رزرو نشده باشد بلیط یکطرفه یا Oneway گفته می شود. در هنگام خرید این نوع بلیط باید به این نکته توجه داشت که کشور مقصد امکان اقامت چند روزه بدون برنامه قبلی و خرید بلیط برگشت را دارید یا خیر حتما باید برنامه سفر شما از قبل معلوم و بلیط رفت و برگشت رزرو شده و یا ادامه سفر از آن کشور به مقصد دیگری را داشته باشید.

دوطرفه یا Round Trip

بلیط دوطرفه یا Round Trip به بلیطی گفته می شود که مسیر رفت و برگشت به طور همزمان خریداری شده و برنامه سفر مشخصی دارد. معمولا خرید بلیط های دوطرفه قیمت مناسب تری نسبت به بلیط هایی دارند که به صورت جداگانه برای رفت و برگشت خریداری می شوند.

چند مسیره یا Multy City

زمانی که قصد سفر از یک مبدا به چند مقصد مختلف را دارید باید به سراغ بلیط های چند مسیره یا Multy City بروید. تفاوتی ندارد تعداد مقاصد شما چه تعداد باشد شما می توانید برنامه سفر خود به چندین کشور را توسط این نوع بلیط ها رزرو کنید.

 
خرید اینترنتی بلیط خارجی و انواع آن براساس مسیر خرید اینترنتی بلیط خارجی و انواع آن براساس مسیر
مطالب مرتبط