05137505

چند ساعت قبل از پرواز فرودگاه باشیم؟

90 01 بهمن 1398
چند ساعت قبل از پرواز فرودگاه باشیم؟
چند ساعت قبل از پرواز فرودگاه باشیم؟
این سوال همیشه برای مسافرانی که قصد سفر هوایی دارند پیش می آید که باید چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند تا از پرواز جا نمانند. تاکید آژانس های هواپیمایی بر این موضوع به این دلیل است که مسافرین زمان کافی برای انجام تشریفات پرواز مثل ارائه بار به کانتر پرواز و رد شدن از مراحل امنیتی فرودگاه را داشته باشند و از پرواز جا نمانند. در این مقاله بیشتر به این موضوع می پردازیم.

از دست دادن پرواز

چند ساعت قبل از پرواز فرودگاه باشیم؟

ساعت حضور در فرودگاه با توجه به داخلی یا خارجی بودن پرواز متفاوت است.
  • در پرواز های داخلی، بهترین زمان حضور در فرودگاه 2 ساعت قبل از پرواز می باشد.
  • در پرواز های خارجی، بهترین زمان حضور در فرودگاه 3 ساعت قبل از پرواز می باشد.

دلایل حضور زودتر از پرواز در فرودگاه

مسافرینی که رزرو بلیط هواپیما انجام می دهند بهتر است به این نکات توجه کنند:
  • در صورت تاخیر پرواز به دلایل بدی آب و هوا و یا مسایل امنیتی بهتر است مسافر با حضور زودتر در فرودگاه ازین موارد اطلاع یابد.
  • در پرواز های داخلی کاننتر پذیرش مسافران برای وجود زمان کافی برای سوار شدن مسافرین به هواپیما 30 دقیقه قبل از پرواز بسته شده و بعد از آن پذیرش مسافر انجام نمی گردد.
  • در پرواز های خارجی کاننتر پذیرش مسافران برای وجود زمان کافی برای سوار شدن مسافرین به هواپیما 45 دقیقه قبل از پرواز بسته شده و بعد از آن پذیرش مسافر انجام نمی گردد.
پیشنهاد ما برای مسافرین هوایی این است که همیشه قبل از رفتن به سمت فرودگاه با اطلاعات فرودگاه شماره 199 تماس حاصل نمایند و از آخرین وضعیت پرواز خود مطلع شوند.
به این نکته توجه داشته باشید صف دریافت کارت پرواز در لحاظ آخر پذیرش طولانی شده و ممکن است از زمان پذیرش گذشته و از پذیرش شما ممانعت شود.
برای دریافت کارت پرواز به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر الزامی می باشد.
 
چند ساعت قبل از پرواز فرودگاه باشیم؟ چند ساعت قبل از پرواز فرودگاه باشیم؟
مطالب مرتبط