05137505

معرفی جزایر زیبای ایران برای سفر

98 01 بهمن 1398
معرفی جزایر زیبای ایران برای سفر
معرفی جزایر زیبای ایران برای سفر
کشور عزیزمان ایران دارای تعداد زیادی جزیره می باشد که مقایسه آنها کار دشواری است زیرا هر کدام دارای زیبایی ها و مناطق دیدنی خاص خود هستند که می توانند برای مسافرین و بازدیدکنندگان جذاب باشند و در تمام فصول آنها را به سوی خود بکشند. معمولا این جزایر به خاطر موقعیت جغرافیای خود دارای هوای گرم و مرطوب هستند که بهترین فصل سفر به این مناطق در پاییزو زمستان است در حالی در تابستان و بهار هم با جشنواره ها و تفریحات آبی و سرگرمی های متعدد بسیار مرود استقبال قرار می گیرند.حال با تعدادی از این جزایر آشنا شویم.

جزیره قشم

قشم بزرگترین جزیره ایران واقع در آب های خلیج فارس در عین حال که شاید نسبت به جزایر دیگر کمی از محبوبیتی کمتری باری سفر برخوردار باشد اما با سفر به آن متوجه طبیعت بکر و جاذبه های طبیعی و حیات وحش آن آشنا خواهید شد. این جزیره یکی از شهرستان های استان هرمزگان است که به خاطر موقعیت تجاری خود و نزدیک به بندرعباس یکی از مراکز تجاری و خرید خوب ایران به شمار میرود که مسافرین می توانند تنوع بسیار زیادی از اجناس را در این جزیره مشاهده کنند. راه های سفر به این جزیره هم به وسیله خرید بلیط هواپیما و خرید تور قشم می باشد می توان برای سفری ارزان تر با سفر به بندرعباس با سفری 2 3 ساعته به وسیله لنج به این جزیره سفر کرد. این جزیره با بیش از 8000 هکتار منابع طبیعی جنگل حرا، غار نمکدان، قلعه پرتغالی ها، دره ستارگان و وجود اولین ژئو پارک خاورمیانه و پارک کرودیل ها که دارای بیش از 200 نوع کروکودیل می باشد مقصدی درخشان برای سفر است.

قشم

جزیره کیش

جزیره کیش که یک منطقه آزاد تجاری نیز می باشد به دلیل پتانسیل بالای گردشگری خود مورد استقبال مسافرین و سرمایه گزاران بسیار زیادی قرار گرفته است به طوری که هرساله شاهد پیشرفت و تاسیس هتل ها و ایجاد تفریحات جدیدی در آن هستیم. یکی از نماد های جزیره کیش که شاید اولین تصویری باشد به ذهن هرکس می رسد کشتی یونانی می باشد که در زمان غروب آفتاب زیبایی دو چندانی دارد. این جزیره با بازهای بزرگ و برند های مختلف موجود در آن مکان بسیار مناسبی برای خرید مسافرین نیز می باشد. پارک دلفین ها، شهر زیر زمینی کاریز و ... دیگر مکان های دیدنی این جزیره می باشند. مسافرین  می توانند با خرید بلیط هواپیما و خرید تور کیش و رزرو هتل به این جزیره سفر کنند هم می توانند به صورت زمینی و با لنج از طریق بندر عباس به این جزیره سفر کنند.

کیش

جزیره هنگام

یکی از جزایر زیبای ایران که کمتر مورد توجه مسافرین قرار گرفته جزیره هنگام در جنوب جزیره قشم است که مسافرینی که به قشم سفر میکنند می توانند یک روز از سفر خود را به سیاحت در این جزیره اختصاص دهند. این جزیره به خاطر حیات وحش خود بیشتر شهرت دارد به طوری شما می توانند هنگام سفر با لنج به این جزیره بسیاری از دلفین ها را در دریای زیبای این منطقه مشاهده کنید. علاوه بر دلفین ها در داخل جزیره شاهد غزال بومی ایران، لاک پشت های پوزه عقابی، خرچن های دریایی و خاردم مصری نیز خواهید بود. بازار سنتی هنگام مرکز خرید لوازم دستی این جزیره می باشد که بازدید از آن خالی از لطف نیست. ساحل این جزیره به رنگ نقره ای می باشد که به خاطر کانی و فیتوپلانکتون‌های موجود در ماسه این ساحل به این رنگ تبدیل شده است. نقاشی با حنا روی دست یا به اسطلاح بومیان نقش ریختن از دیگر جاذبه هایاین سفر می باشد.

هنگام

جزیره لارک

جزیره ای تاریخی است که بیشتر مردم آن در قلعه ای تاریخی زندگی میکنند که مربوط به دوران صفویان است که توسط پرتغالی ها ساخته شده است. وجود پلانگتون ها در آب این جزیره باعث درخشش آبی رنگ آن در شب شده است که محلی زیبا برای پیاده روی شبانه و گرفتن عکس هایی زیبا است. تلگراف خانه در محله مرنه، خانه های قدیمی در دل کوه و دژ های نظامی از دیگر جاذبه های تاریخی این جزیره است که از عجیب ترین آنها می توان به قبرستان این جزیره اشاره کرد که دارای آتشدان های کوچک سفالی بر روی هر قبر می باشد. شغل اکثر مردم این جزیره صیادی است که روزانه ماهی های فراوانی را به بندرعباس روانه می کنند.

لارک

جزیره هرمز

کلید خلیج فارس نامی است که به علت موقعیت جغرافیایی آن به این جزیره اطلاق شده است. این جزیره همچنین به دلیل تنوع رنگی در خاک هایش به جزیره رنگین کمان و بهشت زمین شناسی نیز معروف است. در گذشته این جزیره به اشغال پرتغالی ها در آمده که در نهایت مردم جزیره توانستند آن را از چنگ پرتغالی ها دراند اما هنوز آثار و خرابه های قلعه ای که در آن زمان ساخته بودند در جزیره دیده می شود. مهم ترین جاذبه این جزیره دره رنگین کمان آن است که به خاطر طیف رنگی خام های این منطقه منظره این چشم نواز را شاهد خواهید بود. از دیگر جاذبه های این جزیره می توان به موزه دکتر نادعلیان نیز اشاره کرد. تنگه هرمز از کوه های رنگی این جزیره قابل مشاهده است و شما می توانید رفت و آمد کشتی های بزرگ از این تنگه را نظاره گر باشید. راه رسیدن به این جزیره از طریق بندرعباس و با لنج میباشد.

هرمز
 
معرفی جزایر زیبای ایران برای سفر معرفی جزایر زیبای ایران برای سفر
مطالب مرتبط