05137505

سفر زمینی به کشورهای دیگر از ایران

55 30 دی 1398
سفر زمینی به کشورهای دیگر از ایران
سفر زمینی به کشورهای دیگر از ایران

سفر به کشور های زمینی به صورت زمینی

کشور عزیزمان ایران با کشورهای دیدنی زیادی همسایه می باشد که هر ساله میزبان بسیاری از گردشگران ایرانی هستند. این گردشگران هم می توانند به صورت هوایی و با خرید بلیط هواپیما و یا خرید تور به این کشورها سفر کنند و هم می توانند با رفتن به مرز های مشخص شده برای ورود به این کشور ها و کاپوتاژ کردن ماشین شخصی یا به وسیله تاکسی ها،ون ها و اتوبوس های مرزی وارد آن کشور شوند. اگرچه این روش دارای مزیت ارزان تر شدن سفر را نیز دارد اما شاید برای بعضی مسافرین مسیر سفر خسته کننده باشد البته که اکثر این مسیر ها دارای طبیعت چشم نواز و جذابی هستند. با چند کشوری که میتوانیم به صورت زمینی به آنها سفر کنیم آشنا شویم.

ترکیه

کشور ترکیه ارزان ترین مقصد سفر های زمینی برای ایرانیان است. از مرز های ایران می توان به شهر های استانبول، آنتالیا، وان، ترابزون و ... به صورت زمینی سفر کرد. به دلیل عدم نیاز به دریافت ویزا برای کشور ترکیه می توان به راحتی با رفتن به مرز های بازرگان و رازی و با در دست داشتن پاسپورت به این کشور سفر کرد.

ترکیه

آذربایجان

کشور آذربایجان و شهر باکو یکی دیگر از کشورهای مورد استقبال مسافرین ایرانی برای سفر های زمینی می باشد که با طی مسافتی 7 8 ساعته می توان به این شهر زیبا همراه با تفریحات شبانه، جاذبه های طیعی و فرهنگی بسیارش رسید. مرز های مورد استفاده برای سفر به باکو بیله سوار و آستارا می باشند.

آذربایجان

ارمنستان

مرز نوردوز مرز مشترک بین ایران و کشور ارمنستان می باشد که مسافرین ایرانی برای سفرهای زمینی به این کشور می توانند از استفاده کنند. بیشتر تورها به پایتخت این کشور ایروان می باشد که دارای جاذبه های طبیعی و مراکز خرید زیبایی است.

ارمنستان

عراق

شاید بتوان گفت کشور عراق سالانه بیشترین گردشگر ایرانی را به صورت زمینی جذب خود می کند. این کشور به دلیل جاذبه های مذهبی خود به ویژه در ماه های محرم و سفر میزبان بیشترین گردشگر ایرانی به صورت زمینی چه با ماشین و حتی پیاده می باشد که از مرزهای شلمچه، مهران، چذابه و خسروی وارد این کشور می شوند.

عراق

گرجستان

درسته که این کشور دارای مرز مشترکی با ایران نمی باشد اما باز هم مقصد مناسبی برای سفرهای زمینی از طریق کشور های ارمنستان، آذربایجان یا ترکیه  می باشد. اکثر مسافران به شهرهای تفلیس و باتومی این کشور سفر می کنند. برای سفر های زمینی به گرجستان معمولا از مرزهای مشترک بین ایران و ارمنستان و آذربایجان و از خاک این دو کشور استفاده می شود.

گرجستان

ترکمنستان

شاید ترکمنستان و پایتخت آن عشق آباد به دلیل مدرن نبودن این کشور مقصد محبوبی برای ایرانیان نباشد اما به خاطر فرهنگ نزدیک این کشور به ایران جشن های زیبایی به خصوص در نوروز در این کشور برگزار شده که مسافران را جذب خود می کند. برای سفر به این کشور می توان از مرزهای درگز و باجگیران در خراسن رضوی استفاده کرد.

ترکمنستان
 
سفر زمینی به کشورهای دیگر از ایران سفر زمینی به کشورهای دیگر از ایران
مطالب مرتبط