05137505

عید نوروز به کجا سفر کنیم؟

85 29 دی 1398
عید نوروز به کجا سفر کنیم؟
عید نوروز به کجا سفر کنیم؟

بهترین کشورها و مقاصد برای سفر در عید نوروز

بعد از یک سال تلاش و تکاپو برای زندگی، عید نوروز و تعطیلات بهترین فرصت برای سفر و رفع خستگی و کسب انرژی و حال خوب است. گرچه ممکن است در این بازه زمانی به دلیل حجم زیاد مسافرین اندکی هزینه های سفر بیشتر باشد اما شاید هم تعطیلات و فرصت مناسبی مثل عید نوروز به همراه آب و هوای متعادل بهاری در طول سال پیدا نشود. پس بهتر است برای سفر در تعطیلات نوروزی هرچه زودتر برنامه ریزی کنید و با مقاصذ و کشورهای مناسب سفر در این بازه زمانی آشنا شوید.

ترکیه

یکی از محبوب ترین مقصد های ایرانیان در تمامی فصول سال ترکیه و شهرهای توریستی آن مثل استانبول،آنتالیا،ازمیر،کوش آداسی و ... می باشد که کی از راه های سفر به این شهرها خرید بلیط هواپیما و سفر به صورت هوایی میباشد. البته طی چند سال اخیر سفر به صورت زمینی به شهرهای ترکیه به دلیل طبعیت زیبایی که در مسیر سفر وجود دارد مرسوم شده است و می تواند برای مناسب تر شدن هزینه سفر به صورت زمین به این کشور سفر کنید.

ترکیه

گرجستان

از دیگر کشور های همسایه مورد استقبال ایرانیان گرجستان و شهرهای توریستی آن یعنی تفلیس و باتومی می باشند. این شهر به دلیل زیبایی طبیعی و قیمت مناسب و پایین بودن نسبی هزینه های سفر یکی از مقصد های پر ترافیک در عید نوروز می باشد. شما می توانید به این کشور نیز هم با خرید بلیط هواپیما به صورت هوایی و هم به صورت زمینی سفر کنید. این کشور دارای جاذبه های توریستی همچون مسجد دو محراب، صومعه جیواری، کلیسای سمبا، قلعه ناریکالا و چشمه های آب گرم تفلیس می باشد.

گرجستان

پاریس

پاریس شهر عشق یکی از گزینه های جذاب و پر از آرامش و در عین حال پر شور و هیجان برای سفر در تعطیلات نوروزی است. البته که شاید به خاطر شرایط آب و هوایی این کشور در این بازه زمانی برای بعضی از مسافرین دارای هوایی نسبتا سرد باشد اما این شور و هیجان موجود در شهر باعث لذت هرچه تمام تر شما از سفر می شود.

پاریس

ارمنستان

ارمنستان و پایتخت کوچک این کشور ایروان جزو قدیمی ترین شهر های دنیا از لحاظ تاریخی می باشند و از آنجایی زمانی جزوی از خاک ایران بودند از لحاظ فرهنگی اشتراکات زیادی با مردم ایران دارند. این کشور هرساله میزبان بسیاری از گردشگران ایرانی در طول سال است که برای مراسمات گوناگونی مثل کریسمس، عید نورو... به آنجا سفر می کنند.

ارمنستان

آذربایجان

کشور آذربایجان کشوری مسلمان می باشد که پایتخت آن باکو به خاطر زیبایی های طبیعی و آب و هوای مطلوبش طی سالیان خرید مورد استقبال مسافرین قرار گرفته است. این کشور به دلیل نزدیکی آداب و رسومش به کشور ایران هر ساله برگزار کننده جشن های با نشاط نوروزی می باشد.

آذربایجان

تایلند

کشور تایلند با شهرهای زیبای خود مثل بانکوک،پاتایا و پوکت و طبیعت خیره کننده در طول سال نیز گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. فصل بهار بهترین زمان برای استفاده از طبیعت و آب و هوای تایلند است. واحد پولی این کشور بات می باشد که می توان گفت این کشور یکی از کشور های ارزان از لحاظ هزینه های سفر می باشد.

تایلند

امارات

کشور امارات و شهر توریستی و مدرن آن دبی برای مسافرینی که به دنبال سفری تفریحی و لذت همزمان از دریا و کویر و ماشین ها و هتل های لوکس هستند بسیار مناسب است. همچنین دبی به دلیل میزبانی از تمامی برند های روز دنبا و وجود بازار ها و پاساژ های مدرن و زیبا محل مناسبی برای خرید برند پوشان است.

دبی
 
عید نوروز به کجا سفر کنیم؟ عید نوروز به کجا سفر کنیم؟
مطالب مرتبط