05137505

تور ترکیه و 15 جاذبه گردشگری برتر آن

139 04 آبان 1398
تور ترکیه و 15 جاذبه گردشگری برتر آن
تور ترکیه و 15 جاذبه گردشگری برتر آن
ترکیه دارای بناهای باستانی با رونمایی از رژه فاتحان است و دارای مناظر تماشایی بسیاری است که هرگز از تأثیر آن ها کم نمی شود، ترکیه مقصدی خیره‌کننده می باشد که آسیا و اروپا را مانند یک تقاطع به هم متصل می کند.
فرهنگ پر جنب و جوش، غذاهای معروف و تاریخ وسیع آن، همه گردشگرانی که تور ترکیه را خریداری می کنند تمام اوقات خود را سرگرم و متعجب خواهند بود،
در حالی که مناظر باشکوه در تور ترکیه از دریای مدیترانه غرق در آفتاب گرفته تا کوه های قدرتمند و استپ های خشک برجسته ترین ویژگی ها هستند.
این که آیا شما می خواهید جلوه های بیزانس و عثمانی استانبول را در یک شهر با شکوه ببینید، در ساحل دریا قدم بزنید،اگر دوستار تاریخ هستید و از میان ویرانه هایی مانند شهر افسوس قدمی به درون تاریخ  بزنید،
یا برخی از سورئال های پانوراما جهان را در پاموکاله و کاپادوکیا مشاهده کنید، در تور ترکیه جاذبه های زیبا زیادی برای بازدید و گردش وجود دارد.
برای ایده های بیشتر در مورد کارهایی که می توانید ببینید و انجام دهید، لیست یه جا دیگه از برترین جاذبه های گردشگری تور ترکیه را بخوانید.

با خرید تور ترکیه از آيا صوفيه دیدن کنید

تور ترکیه

مشهور به عنوان یکی از زیباترین ساختمان های جهان، جلال بی نظیر زیبایی موزه Aya Sofya (هاگیا صوفیا) نه تنها یکی از بهترین مکان های بازدید در تور استانبول، بلکه در تور ترکیه است.
بخش اعظم حیرت انگیز قسمت بیرونی آن توسط مناره های ظریف اضافه شده پس از فتح عثمانی برپا می شود ، در حالی که فضای داخلی منسوجات زیبا و غاری که به یادگار مانده ، یادآوری بزرگی از قدرت و قدرت قدیمی قسطنطنیه است. این بنای تاریخی مشهور برای هر توریستی که از کشور بازدید می کند ، کاری ضروری است.

افسس جاذبه ای مناسب برای گردش

تور ترکیه

فراموش نشود، ویرانی قدرتمند افسس، شهری از بناهای تاریخی عظیم و جاده های سنگ مرمر است. یکی از کامل ترین، پایدارترین شهرهای رومی در منطقه مدیترانه، این مکان برای تجربه زندگی در دوران طلایی امپراتوری روم بسیار مناسب می باشد.
اگر واقعاً مایل به کاوش هستید، یک سفر گردشی در اینجا حداقل نیم روز طول خواهد کشید تا نکات برجسته و مهم دیگر را پوشش دهد، بنابراین مطمئن شوید که بازدید خود را برنامه ریزی کرده اید تا در گردش خود عجله نداشته باشید.

سومین مکان دیدنی در تور ترکیه کاپادوکیا Cappadocia

تور ترکیه

دره های صخره ای سورئال، قدم زدن در کاپادوکیا، رویای هر عکاس می باشد. صخره ها و تپه ها پانوراماهای سنگی موج مانند یا قلاب های شکیلی را شکل می دهند که توسط هزاران سال باد و آب شکل گرفته اند.
و اگر شما علاقه ای به پیاده روی ندارید، این مکان یکی از نقاط برتر جهان برای سوار شدن بر روی بالون هوای گرم است. اگر نقوش قمری برای وسوسه کردن شما کافی نباشد، کلیساهای سنگی منسوخ شده دوران بیزانس واقع شده در این دره ها، زمانی که این منطقه یک مکان مهم مسیحی اولیه بود جلوه این مکان را چندین برار کرده است.

کاخ توپکاپی دیگر جاذبه گردشگری تور ترکیه

تور ترکیه

کاخ توپکاپی کاملاً فراتر از باور، شما را به دنیای خارق العاده و شگفت انگیز سلاطین سوق می دهد. از اینجا بود که سلاطین دوره عثمانی امپراتوری را ایجاد کردند که از طریق خاورمیانه و آفریقا به اروپا گسترش یافت.
فضای داخلی، با کاشی کاری بسیار زیبا و تزئینات نگین های پر زرق و برق، نمادی فراموش نشدنی از پایگاه قدرت عثمانی است. باغ های عمومی اطراف، زمانی دامنه تنها دربار سلطنتی بودند، اما اکنون برای عموم آزاد است و آرامش وخلوتی از خیابان های شهر فراهم می کند.

پاموکاله را در تور ترکیه نباید فراموش کرد

تور ترکیه

یکی از معروفترین شگفتی های طبیعی ترکیه، تراس های تراورتن خالص سفید Pamukkale ("قلعه پنبه" به زبان انگلیسی) و آبشارهای می باشد. اگرچه این تراورتن ها خود جاذبه برجسته سفر در ترکیه است، اما ویرانه های وسیع رومی Hierapolis ، یک شهر آبگرم باستانی، در بالای این تپه قرار دارد و دلیل دیگری برای بازدید از این منطقه را ارائه می دهد.
برای بهترین عکس های یادگاری، هنگام غروب آفتاب در زیر افق، تصاویر بیاد ماندنی جذابی را رقم خواهید زد.

صومعه سوملا منطقه گردشگری جذاب در تور ترکیه

تور ترکیه

صومعه سوملا (صومعه مریم مقدس) ببه صورت خیره کننده در دیواره صخره ای بنا شده است، این صومعه جذابه گردشگری فوق العاده ای برای بازدید کنندگان در ساحل دریای سیاه می باشد. گردش در این مجتمع مذهبی متروکه، با فضای داخلی کلیسا که پر از نقاشی های دیواری خیره کننده و پر جنب و جوش است، برای همه کسانی که سفر طولانی به منطقه شمال شرقی ترکیه را انجام می دهند، ضروری است.
این صومعه برای اولین بار در دوره بیزانس افتتاح شد و فقط در سال 1923 بسته شد. امروز، گردش کردن در این صومعه، به راحتی می توان زندگی جدا شده راهبان را که زمانی در اینجا زندگی می کردند، تصور کرد.
بلیط هواپیماجهت خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت کلیک کنید

کوه نمرود هفتین جاذبه گردشگری تور ترکیه

تور ترکیه

بهترین منطقه گشت و گذار در شرق ترکیه، تپه تشییع جنازه کوه نمرود با بقایای شکسته مجسمه های ماموت، که نمادی از آن محافظت این منطقه می باشد، پراکنده است. این مکان عجیب و غریب به تنهایی یکی از عجیب ترین مکان های باستان شناسی ترکیه می باشد. سرهای سنگین غول پیکر خدایان فراموش شده که از قله خیره شده اند، بر جاذبه این مکان می افزاید.

در تور ترکیه شهر تاریخی آنی را ازدست ندهید.

تور ترکیه

ساختمان های ویران شده شهر قدرتمند جاده ابریشم آنی در دشت های نزدیک مرز مدرن ترکیه با ارمنستان رها شده اند. هنگامی که این شهر پایتخت ارمنستان بود، عصر طلایی آنی در قرن چهاردهم به پایان رسید پس از یورش های مغول ها، ویرانی زلزله و مسافت های تجاری، همه نقش خود را در زوال شهر بازی کردند.
ساختمان های آجری قرمز زیبا که هنوز در میان چمن های استپی فرو می ریزند، تأثیر شگرفی برای همه بازدید کنندگان می گذارد. گردش از کلیسای نجات دهنده یا کلیسای سنت گرگوری را از دست ندهید، با سنگ تراش های سنگین و بقایای نقاشی های برجسته هنوز هم زیبایی هایش قابل مشاهده است.

آسپندوس مکانی مناسب برای گردش در تور ترکیه

تور ترکیه

درست در جنوب آنتالیا، بخش عمده ای تئاتر رومی آسپندوس جشن و حیرت و مراسم حاکمیت مارکوس اورلیوس را به نمایش می گذارد. با در نظر گرفتن بهترین نمونه زنده مانده از یک تئاتر عصر کلاسیک که هنوز در جهان ایستاده است، این یکی از جاذبه های عالی باستانی در تور ترکیه است.
اگرچه این تئاتر دلیل اصلی بازدید از اینجاست و برای بیشتر بازدید کنندگان در یک سفر نیم روزه از نزدیکی آنتالیا طول می کشد، اما این تئاتر تنها چیزی است که آنها می بینند اگر زمان داشته باشید ، ویرانه های بیشتری وجود دارد که می توانید در یک منطقه پر از تپه بازدید کنید.

سفر با کشتی به مدیترانه در تور ترکیه

تور ترکیه

خط ساحلی دریای مدیترانه ترکیه زیبایی های زیادی دارد و برای گردشگران کارهای بسیاری برای انجام دارد، اما برای بسیاری از مردم، آب تنی و لذت بردن از خورشید در حالی که از مناظر ساحلی زیبا را تماشا می کنند کافی است.
سفر به یک قایق بادبانی فعالیت شماره یک برای گردشگران بدروم و فتحیه می باشد. دامنه های شیب پوشیده از جنگل، سواحل کوچک شن و ماسه سفید و صدها جزیره پراکنده مکان مناسبی برای کاوش در کنار دریا هستند.
یکی از مشهورترین سفرها به "سفر آبی" معروف است و از جنوب فتحیه به سمت ساحل سفر می کند تا اینکه در نزدیکی المپوس، به پدیده طبیعی معروف Chimaera سفر می کنید.

Pergamum مکانی تاریخی برای بازدید در تور ترکیه

تور ترکیه

ترکیه تعداد زیادی از ویرانه های یونانی و رومی را در خود جای داده است، اما هیچکدام نمی توانند آنقدر عاشقانه به عنوان Pergamum باستانی در Bergama امروزی قرار بگیرند. هنگامی که در یکی از مهمترین کتابخانه های جهان باستان واقع شده بود، بقایای معبد پرگاموم اکنون بطور چشمگیری بر روی تپه ای ریاست می کنند.
یک مکان بسیار جالب جوی برای گشت و گذار است، با یک منطقه آکروپولیس و یک سالن تئاتر که دارای مناظر پانوراما از قسمت های بالای صندلی های آن است، اگر می خواهید یک حس واقعی برای زندگی در دوران روم داشته باشید این مکان بسیار مناسب برای بازدید است.

اولودنیز مقصد برتر پاراگلایدر در تور ترکیه

تور ترکیه

در یای فیروزه ای، جنگل های سرسبز در زیر صخره ای به ساحل ماسه ای سفید ختم می شوند. ورودی پناهگاه اولودنیز، فقط یک سفر کوتاه از فتحیه، مشهورترین ساحل ترکیه است و با مناظر دیگری که مانند یک کارت پستال بی نظیر می باشد، می توان فهمید که چرا محبوبیت آن کم نشده است.
اگر ساحل خیلی شلوغ می شود، وقت آن رسیده است که به آسمان بروید و منظره هوایی خیره کننده ای را در پاراگلایدر پشت سر هم تجربه کنید و لذت ببرید، آیا ما اشاره کردیم که اولودنیز یکی از مقصدهای برتر پاراگلایدر در جهان است؟

آنتالیا سیزدهمین جاذبه گردشگری تور ترکیه

تور ترکیه

این مرکز شلوغ مدیترانه ای برای همه گردشگران مناسب است. دو سواحل خارج از شهر در تابستان ها گردشگران را به سمت خود می کشاند.
در حالی که شهر قدیمی، درست در مرکز شهر، با کوچه های سنگفرش آن که توسط عمارت های دوره عثمانی پوشانده شده است، مکان جالبی برای کشف و کاوش است. موزه آنتالیا با مجموعه ای حیرت انگیز از مجسمه سنگ مرمر هلنیستی و رومی به عنوان یکی از بهترین های کشور شناخته شده است.

سفران بلو

تور ترکیه

شهری با بهترین نمادهای عثمانی در ترکیه مکانی زیبا از کوچه های باریک است که با عمارت های چوبی احیا شده که در گذشته خانه بازرگانان ثروتمند بوده اند و اکنون به هتل ها و رستوران های بوتیکی تبدیل شده اند.
در شهر واقعاً کارهای کمی برای انجام وجود دارد. درعوض این مکان جایی است که بتوانید به راحتی در خیابان ها قدم بزنید و جو جهان قدیمی را تحسین کنید. همچنین به خاطر شیرینی و صنایع دستی سنتی آن شناخته شده است و مغازه های زیبا زیادی وجود دارد که می توانید یک سوغات بی نظیر را انتخاب کنید. اگر از استانبول در حال گذر هستید، این مکان خارق العاده ای برای متوقف کردن شب و تجربه محیط تاریخی است.

ساحل پاتارا تجربه عالی در تور ترکیه

تور ترکیه

با چنین خط ساحلی مدیترانه ای، در ترکیه ساحل برای هر نوع سلیقه وجود دارد، اما پاتارا از مشهورترین ساحل های ماسه ای آن است. ساحل به طول 18 کیلومتر در امتداد خط ساحلی فضای زیادی را ارائه می دهد، بنابراین حتی در اوج تابستان و شلوغی، شما هنوز هم می توانید یک مکان ساکت و دور از جمعیت را پیدا کنید.
علاوه بر تجربه، دقیقاً پشت شن و ماسه، ویرانه های وسیعی از پاتارا باستان وجود دارد که شامل خیابان بزرگراه، بلوار مرمت شده (پارلمان شهر) و یک تئاتر است که 5000 نفر را در خود جای می داده است.
می توانید از فتحیه به راحتی به این ساحل سفر کنید.
رزرو هتلجهت رزرو هتل ارزان قیمت کلیک کنید
تور ترکیه و 15 جاذبه گردشگری برتر آن تور ترکیه و 15 جاذبه گردشگری برتر آن
مطالب مرتبط