05137505

اهمیت حضور زنان در صنعت گردشگری

145 28 شهریور 1398
اهمیت حضور زنان در صنعت گردشگری
اهمیت حضور زنان در صنعت گردشگری

موسسه بین المللی صلح از طریق گردشگری در پیامی در جلسه اتحادیه انجمن زنان ایران در جهانگردی اهمیت حضور زنان در صنعت گردشگری را اعلام کرد.

یک عصر شگفت انگیز در تهران بود. جلسه ای شلوغ برای نشست مهم انجمن زنان ایرانی در گردشگری ، که در آن فابیو کاربون ، سفیر بزرگ موسسه بین المللی صلح از طریق گردشگری (IIPT) و رئیس بخش IIPT - ایران دعوت شده بود. بعد از سلام و احوال پرسی معمولی به حضار و به ویژه تشکر وی از دکتر فاطمی ، دکتر غیامی به خاطر اینکه به او فرصت پیوستن به این رویداد را دادند ، فابیو کاربن با بیان تحسین واقعی خود برای کارهای ارائه شده توسط انجمن ، سخنان خود را آغاز کرد. سپس ، سخنان قانع کننده و صمیمانه او آغاز شد. در ادامه ، گزیده ای از سخنان وی به نمایندگی از فصل های IIPT و IIPT – Iran بیان خواهد شد با یه جا دیگه همراه باشید.

 
گردشگری
 

"زنان در گردشگری. زنان در گردشگری در ایران. این بحث مورد علاقه و اهمیت بسیار زیادی برای کشوری مانند ایران است که علی رغم مشکلات بیشمار داخلی و خارجی ، به سمت آینده ای روشن می رود. من از آن مطمئنم! و چه ارتباطی بین بحث درباره زنان در زمینه گردشگری و صلح از طریق گردشگری وجود دارد؟ خوب ، یک ارتباط قوی وجود دارد!

وقتی در مورد صلح صحبت می کنیم ، ما فقط در مورد روابط دوستانه بین دولت ها صحبت نمی کنیم بلکه آنچه "آرامش درونی" نامیده می شود ، صلح است که درون خودمان می سازیم. این امر در زمینه وسیع تر ایجاد صلح بسیار مهم است: اگر در صلح با خود نباشیم ، چگونه می توانیم با دیگران صلح و هماهنگی داشته باشیم؟ یكی از ارکان اصلی آرامش درونی ، بدون تردید ، تحقق و پیشرفت فرد است. برای همه! و این همچنین یکی از شرط های پیشرفت بشر است که هدف آن بزرگ کردن فرصت های افراد و بهبود رفاه آنها است. بنابراین می توانیم بگوییم که شما همه در انجمن ایرانیان جهان در گردشگری ، قبل از هر چیز فعالانه برای دستیابی به آرامش درونی کار می کنید. و این از نظر من جایی است که کار شما با موسسه بین المللی صلح از طریق گردشگری (IIPT) مطابقت دارد.

با یادآوری همه این ها ، IIPT و به ویژه بخش IIPT-Iran واقعاً مایل به ارتقاء موفقیت و تأیید زنان در گردشگری است. به این معنا که من به تازگی کارگاهی در مورد این موضوع پیشنهاد داده ام ، زنان در گردشگری در ایران ، و در حال حاضر ما با همکاری برخی از متخصصان دانشگاه تهران و با شریک مهم خود موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس روی آن کار می کنیم. در تهران و من از فرصت حضور خود در اینجا استفاده می كنم تا شما را به طور رسمی دعوت كنیم تا به ما بپیوندید و به طور فعال در این رویداد شركت كنید.
من چندین بار در ایران بوده ام و این افتخار را دارم که با بسیاری از همکاران شما ، زنان گردشگری همکاری کنم. نرگس ، آتیه ، سمیعی ، سارا ، فاضیله ، شبنم ، ندا ، شوله ، لیلی ، تالیا ، آناهیتا ، طاهره ... آنها فقط نام نیستند ، آنها - و همه شما - در حال ساختن تاریخ کشور خود هستند ، از نظر حضور زن در گردشگری! چه زن! چه شور و شوق آنها را در کار خود قرار داده است! چه موفقیتی! چه غرور برای ایران !!!

اکنون ، فقط می خواهم چند نکته را مورد توجه قرار دهم. اول ، یادمان باشد که مفهوم "سقف شیشه ای" ، یعنی محدودیت هایی که بارها و بارها شفاف است ، اما وجود دارد و مانع از آن می شود که زنان از پتانسیل حرفه ای خود استفاده کنند ، خوب این یک مسئله ایرانی نیست. این یک مسئله جهانی است. مهم است که این را در خاطر داشته باشید ، بدانید که شما در یک بحث جهانی درگیر هستید و امکان مقایسه دیدگاه خود با سایر نقاط جهان را دارید. و برای به اشتراک گذاشتن مثال ها و نظرات نه با شخصی که در کنار شما نشسته است بلکه با زنانی که اپراتورهای تور ، آژانس ها یا هتل های طرف دیگر جهان را اداره می کنند به اشتراک بگذارید. از آنجا که آنها مشتاق هستند دقیقاً در مورد همان موارد صحبت کنند! آنها مشتاق صحبت با شما هستند !!! این همکاری جهانی است. این زنانی هستند در زمینه همکاری جهانی!

نکته دیگر در مورد نگرانی اصلی زنان شاغل ، به ویژه برای زنانی است که در چنین زمینه پیچیده ای مانند گردشگری فعالیت می کنند. این به همخوانی بین مراقبت و توجه به خانواده و موقعیت های حرفه ای آنها اشاره دارد. همچنین در این مورد معتقدم کارهای انجمن شما در حال پیشرفت است از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، زیرا برای کاهش این نگرانی در مورد تعادل خانواده / کار ، باید اقدامات مهمی انجام شود که فرصت های "واقعی" را برای زنان تضمین می کند. اما ایجاد این اقدامات بستگی به وجود یک میانجی بین جامعه و نهادها دارد. این نتیجه کار شما به عنوان رابط کاربری است. بنابراین ، شما وظیفه بسیار ظریفی برای ترویج این تغییر دوره ای دارید.

به هر حال ، من همچنین می خواهم یک سخنان نهایی در این رابطه اضافه کنم و به پیامم پایان دهم ، امروز: من در زندگی ام بسیار سفر کرده ام و تقریباً همیشه برای کار. بنابراین من کاملاً درباره سازمان ها در سراسر جهان می دانم. و من می توانم به شما اطمینان دهم که ایران یکی از کشورهایی است که بیش از همه شاهد حضور بیشتر زنان در دفاتر ، دانشگاه ها و شرکت ها هستیم. البته ، همانطور که گفتیم ، لازم است در مورد فرصت های برابر در بازار کار و سیاست هایی برای تعادل حضور در خانواده و محل کار صحبت شود.
اما به طور کلی ، به نظر من ایران در مسیر صحیح قرار دارد ، راه درست قبلاً نیز در پیش گرفته شده است و کشور (نهادها ، انجمن ها ، جامعه) در این زمینه فشرده است. زیرا فرهنگ شما ، فرهنگ صلح است. شروع از آرامش درونی! بگذارید فقط در این مسیر ادامه دهید. با یکدیگر! نسل های آینده ، فرزندان عزیز ما خواستار آن هستند. تاریخ تماشا می کند! بنابراین ، همه با هم ، اجازه دهید آن را! برای زنان ایرانی! برای ایران !!! انشالله !!! "

اهمیت حضور زنان در صنعت گردشگری اهمیت حضور زنان در صنعت گردشگری
مطالب مرتبط