05137505

20 جاذبه گردشگری برتر در ایران

140 14 مهر 1398
20 جاذبه گردشگری برتر در ایران
20 جاذبه گردشگری برتر در ایران

ایران (کشوری غنی در تاریخ و طبیعت و فرهنگ)، جاذبه های گردشگری فراوانی دارد. شاید به سختی بتوان تشخیص داد کدام مکان در ایران برای گردش شما اولویت دارد، اما در اینجا لیستی از 20 جاذبه گردشگری عالی در ایران را به شما ارائه می دهیم که در هنگام گردش در این کشور هیجان انگیز، بهتر است از دست ندهید.

پرسپولیس شهر تخت جمشید 

جاذبه گردشگری تخت جمشید در ایران
هرگز هنگام گردش در ایران، بازدید از تخت جمشید(پایتخت نخستین امپراطوری پارس و زادگاه تمدن پارس) را فراموش نکنید. در حقیقت، اگر می خواهید در مسیر پادشاهان باستان قدم بردارید، از این جاذبه گردشگری ایران حتماً بازدید کنید. اگر از تخت جمشید بازدید نکنید مثل این است که ایران را ندیده اید!

دره ستارگان 

جاذبه گردشگری دره ستارگان در قشم
قشم، طبیعت بکر با دنیایی از رمز و راز را به گردشگران نمایش می دهد، اما یک جاذبه گردشگری که باید در سفر به قشم حتماً از آن بازدید شود، دره ستارگان است. خاک آهک دار و ماسه سنگ، مواد تشکیل دهنده ی سازنده های سنگی دیگر هستند و با کمی تخیل می توانید حیوانات، صورت ها و دست ها را در بین چیزهای دیگر مشاهده کنید.

چغازنبیل

جاذبه گردشگری چغازنبیل در خوزستان ایران
چغازنبیل اولین مکان ایرانی است که در یونسکو به ثبت رسیده است. این جاذبه گردشگری، برج بلندی در استان خوزستان مربوط به قرن سیزدهم قبل از میلاد است. آجرهای پخته شده با كتیبه های خط میخی در این بنا لایه بندی شده اند، و هم چنین ردپایی از یک كودك را می توانید در سنگ ها، مشاهده کنید. 

قلعه بابک

جاذبه گردشگری قلعه بابک در ایران
هنگامی که رهبر خرمدینان با خلافت عباسی شروع به جنگیدن کرد، این جاذبه گردشگری که توسط دره های عمیق احاطه شده بود در ارتفاع 2300 تا 2600 متر قرار داشت. اگر شما مبتلا به آکروفوبیا(ترس از بلندی) باشید حتماً از دور، این قلعه را تحسین می کنید.

مسجد نصیرالملک

جاذبه گردشگری مسجد نصیرالملک در ایران
پیاده روی در داخل مسجد نصیرالملک مانند پیاده روی در یک کالئوسوسکوپ (لوله شکل نما) است. بازدید از این جاذبه گردشگری زیبا، که به دلیل کاشی های گلگونش با نام مستعار "مسجد صورتی" شناخته شده است، خاطره خوبی از تور شیراز، در ذهن شما به جا می گذارد. 

تالاب انزلی

جاذبه گردشگری تالاب انزلی در ایران
قایق سواری در این تالاب که در شمال بندرانزلی واقع شده است را به هیچ وجه فراموش نکنید تا بتوانید خانه های ساخته شده روی چوب ها و انواع مختلف پرندگان زیبا و نیلوفرهای آبی که از دل آب های تاریک بیرون می آیند را ببینید و از این همه شگفتی این جاذبه گردشگری لذت ببرید!

جاده چالوس

جاذبه گردشگری جاده چالوس در شمال ایران
آیا به شمال سفر می کنید؟ پس حتماً از جاده معروف چالوس دیدن کنید. جاده های شیب دار که در دامنه کوه پائین می آیند، تونل های بریده شده در سنگ های استوار و چشمه های طبیعی،  این جاذبه گردشگری را به خوش منظره ترین راه های ایران تبدیل کرده اند.

میدان نقش جهان

جاذبه گردشگری میدان نقش جهان در اصفهان،ایران
این جاذبه گردشگری که در اصفهان واقع است، کاخ عالی قپو و مسجد امام و مسجد شیخ لطف الله و بازار امپراطوری را در خود جای داده است. حتماً روزی را در این میدان سپری کنید تا تمام بخش های زیبای این جاذبه گردشگری را به درستی مشاهده کنید. 

سیستم هیدرولیک تاریخی شوشتر

جاذبه گردشگری سیستم هیدرولیک تاریخی شوشتر در ایران
سیستم هیدرولیک تاریخی شوشتر(یک سیستم آبیاری باستانی با قدمت 5 قرن پیش از میلاد) که یک شاهکار مهندسی است، مطمئناً شما را با هیبت و وحشت روبرو خواهد کرد. قبل از کاوش در مورد جزئیات مکانیسم و بسیاری از پرندگانی که در اینجا زندگی می کنند، از تپه پشت این جاذبه گردشگری بالا روید تا از نمای فوق العاده اش شگفت زده شوید.

پل های اصفهان 

جاذبه گردشگری سی وسه پل اصفهان در ایران
فرقی نمی کند که این پل، سی و سه پل، پل خواجو یا پل دیگری باشد، در هر صورت یک قدم زدن عاشقانه در امتداد معماری شگفت انگیز این جاذبه گردشگری در رودخانه زاینده رود، یک ضرورت است. اشعار  فارسی اغلب در این مناطق خوانده می شود که این قصه ها مانند قصه های 1001 شب شهرزاد می باشد. 
بلیط هواپیماجهت خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت کلیک کنید

خانه های تاریخی کاشان

جاذبه گردشگری خانه های تاریخی کاشان در ایران
سقف های نفیس، نقاشی های دیواری با شکوه و حیاط های بزرگِ پر از درختان انار همان چیزی است که شما در یکی از خانه های تاریخی مهیج شهر بیابانی کاشان خواهید دید. بهتر است این جاذبه گردشگری را در فصل بهار و زمان شرکت در جشنواره گلاب بازدید کنید.

حرم شیخ صفی الدین خانقاه

جاذبه گردشگری حرم شیخ صفی الدین خانقاه در ایران
این حرم واقع در اردبیل، مقبره رهبر عرفای صوفی شیخ صفی الدین است. مناطق مختلفی از جمله کتابخانه، مسجد، مدرسه و مقبره، تشکیل دهنده ی این جاذبه گردشگری هستند و معماری این حرم مطابق با اصول عرفان صوفی است.

برج های کبوتر

جاذبه گردشگری برج های کبوتر در ایران
با وجود این که کبوترها عامل مزاحمت ساکنان شهر هستند، اما از حدود 5 قرن پیش در ایران به دلیل مدفوعشان باارزش بودند. این برجها که به عنوان خانه های کبوتران ساخته شده بودند، مکانی بودند که مدفوع کبوتران در آن جا جمع شده و به عنوان کود استفاده می شد.

چک چک

جاذبه گردشگری معبد چک چک در ایران
چک چک به معنای واقعی کلمه "چکه چکه" معبد زرتشتی است که درست در خارج از یزد واقع شده است. این جاذبه گردشگری، مهمترین مکان زیارت زرتشتیان در ایران، است و بنابراین بسیاری از زرتشتیان همه ساله از آن بازدید می کنند. هنگامی که مکان های مشابهی را در یزد دیدید، بازدید از این مکان بینش بیشتری از دین و مذهب به شما می دهد.

قلعه رودخان

جاذبه گردشگری قلعه رودخان در ایران
این مجموعه نظامی در ابتدا در دوره ساسانیان بر روی دو کوه ساخته شد و چند قرن بعد دوباره بازسازی شد. این جاذبه گردشگری به عنوان "قلعه هزار پله" شناخته شده است، زیرا برای صعود به قله آن باید مقدار زیادی پیاده روی کنید. 

غار کتله خور

جاذبه گردشگری غار کتله خور در ایران گفته می شود سازه های موجود در این غار که کمتر از یک قرن پیش کشف شده است  به دوره ژوراسیک باز می گردد. این جاذبه گردشگری در خارج از زنجان قرار دارد و گرچه کمتر از غار علی صدر بازدید می شود، اما تصور می شود این دو غار به هم وصل شده اند.

آرامگاه حافظ

آرامگاه حافظ، جاذبه گردشگری در شهر شیراز ایرانحتماً هنگام بازدید از ایران، به آرامگاه حافظ سری بزنید. عصرهنگام در باغ های این آرامگاه زیبا قدم بزنید چون توریست ها و افراد محلی در این هنگام، به بزرگداشت حافظ می پردازند و چند سطر از اشعار این شاعر گران قدر را با صدایی بلند و موزون می خوانند. در این مکان، همچنین می توانید بخت خود را بیازمایید و ببینید این شاعر بزرگ برایتان چه پیش بینی می کند. 

جزیره هرمز

جزیره هرمز، جاذبه گردشگری ایران
جزیره کوچک هرمز، طبیعت رویایی و آرامش خاصی دارد. سایه هایی از رنگ های قرمز و زرد و نارنجی به زمین این جزیره رنگ می دهند که این رنگ های زیبا تضاد زیبایی با رنگ آبی آب خلیج فارس ایجاد می کنند. همچنین اگر علاقه مند به زمین شناسی و طبیعت هستید به شما پیشنهاد می کنیم که بلیط ارزانی از سایت یه جا دیگه تهیه کنید و حتماً از این جاذبه گردشگری که محل گوزن ها و جانوران دیگر است، دیدن کنید.

کویر لوت

جاذبه گردشگری کویر لوت در یزد در ایران
کویر لوت، (اولین مکان طبیعی ثبت شده در یونسکو و داغ ترین نقطه کره زمین)، آرامش خارق العاده ای را برای گردشگران به ارمغان می آورد. پشته های شن و ماسه در این مکان، مدام شکل خود را تغییر می دهند. بنابراین اگر از این جاذبه گردشگری در زمان دیگری بازدید کنید، منظره ای کاملاً متفاوت را مشاهده خواهید کرد!

بیستون و طاق بستان

جاذبه گردشگری بیستون و طاق بستان در ایران بیستون و طاق بستان دو مکان تاریخی در استان کرمانشاه هستند که کنار همدیگر قرار گرفته اند. نقش برجسته های سنگی و مجسمه هرکول بقایای جذاب بیستون است، این مکان، غار شکارچی ای بوده است که 40,000سال پیش در آن جا زندگی می کرده است. تابلوهای صخره ای نیز در زیر طاق بستان قرار دارد که بارزترین تصویر آن، تصویر آخرین پادشاه امپراتوری ساسانی را با اهورا مزدا (خالق در آیین زرتشتی) و آناهیتا (الهه ستایش شده توسط اهورامزدا و زرتشت) می باشد.


رزرو هتلجهت رزرو هتل ارزان قیمت کلیک کنید
20 جاذبه گردشگری برتر در ایران 20 جاذبه گردشگری برتر در ایران
مطالب مرتبط