05137505

کومودو: توریست ها برای ورود به جزیره کومودو در اندونزی باید 1000دلار بپردازند.

211 10 مهر 1398
کومودو: توریست ها برای ورود به جزیره کومودو در اندونزی باید 1000دلار بپردازند.
کومودو: توریست ها برای ورود به جزیره کومودو در اندونزی باید 1000دلار بپردازند.
جزیره کومودو در اندونزی، محل اژدهای کومودو، سال آینده برای گردشگران بسته نخواهد شد اما یک طرح عضویت 1000دلاری به گفته ی مقامات ارائه خواهد شد. این طرح، اعلامیه مرداد را نقض می کند. این اعلامیه بیان کرده بود که  جزیره باید در ماه بهمن بسته شود تا از اژدها و زیستگاه آن ها محافظت کند.

اعلام بسته شدن جزیره کومودو

در ماه ژوئیه فرماندار محلی اعلام کرد که این جزیره باید بسته شود تا گردشگران در روند جفت گیری و جوجه ریزی جمعیت اژدهای کومودو دخالت نکنند. فرماندار گفت که این جزیره بعد از یک سال دوباره باز می شود اما به عنوان یک مقصد اختصاصی تر. روز دوشنبه، وزارت محیط زیست و فرماندار محلی موافقت کردند که این جزیره بسته نشود و بنابراین سیستم عضویت در حال حاضر با هزینه 1000دلار معرفی می شود. خبرگزاری دولتی آنتارا گفت دو سطح عضویت وجود خواهد داشت اعضای حق بیمه مجاز به بازدید از جزیره کومودو خواهند بود، در حالی که اعضای دیگر قادر به بازدید از جزایر دیگر در پارک ملی کومودو خواهند بود، مکانی که محل زندگی اژدهای کومودو نیز می باشد. 
Marius Jelamu، سخنگوی آقای Laiskodat، گفت: جزئیات دقیق هنوز در دست تهیه است و رشد جمعیت در این جزیره محدود خواهد شد تا این روستا خیلی بزرگ نشود و تلاش ها برای حفظ منابع طبیعی را تهدید نکند. هم چنین برنامه های آموزش و پرورش بیشتری در این روستا انجام خواهد گرفت تا اطمینان حاصل شود این جمعیت کاملا تحت حفاظت است. وی افزود: مقررات سختگیرانه تری در مورد حرکت کشتی های دریایی توریستی وجود دارد.
اژدهایان کومودو بزرگترین مارمولک های جهان هستند. آنها می توانند به طول 3 متر (10 فوت) رشد کنند و دندان های شکننده و گزش سمی داشته باشند. بیشتر آنها - حدود 1700 عدد - در جزیره کومودو زندگی می کنند و حدود 1000 نفر دیگر در Rinca ، جزیره دیگری در این پارک ملی زندگی می کنند. به طور کلی این پارک ملی، میراث جهانی یونسکو است.
جزیره کومودو در اندونزی شرقی محل زندگی 2000نفر
بلیط هواپیماجهت خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت کلیک کنید

مبارزه برای جزیره اژدهای کومودو

مبارزه برای جزیره اژدهای کومودو
این اژدهایان، صاحب دندان های تیز و نیش سمی، فقط در یک گوشه کوچک کره زمین بومی هستند.گردشگران برای دیدن آنها گله کرده اند و فیلم های ترسناک از آنها الهام گرفته اند.

توریستی که توسط اژدهای کومودو مورد حمله قرار گرفته است

توریستی توسط اژدهای کومودو در استان نوزا تنگگارای شرقی اندونزی مورد حمله قرار گرفته است. جنگل بان های پارک گفتند که این حادثه "اولین بار در پنج سال گذشته رخ داده است." چنین اژدهایانی، بومی گروه کوچکی از جزایر اندونزی، بزرگترین مارمولک های جهان هستند و نیش های سمی دارند. 
پای چپ قربانی 50 ساله، که با نام لون لی آل سنگاپور شناخته شده بود به طرز فجیعی گاز گرفته شده بود. این گردشگر برای صرفه جویی در هزینه ها، سه روز در محل افراد محلی مانده بود. بنابراین شما گردشگر عزیز هرگز به خاطر بودجه خود با ماندن در محلی و تماشای این اژدهایان بدون یک راهنمای رسمی، امنیت خود را در معرض خطر قرار ندهید.
بعد از تحمل زخم خونین، آقای آل با قایق سریع نظامی به یك مركز پزشكی در نزدیك منتقل شد. او در حال حاضر تحت درمان است. 
 
رزرو هتلجهت رزرو هتل ارزان قیمت کلیک کنید
کومودو: توریست ها برای ورود به جزیره کومودو در اندونزی باید 1000دلار بپردازند. کومودو: توریست ها برای ورود به جزیره کومودو در اندونزی باید 1000دلار بپردازند.
مطالب مرتبط