05137505

10 جاذبه برتر گردشگری در مالزی

100 09 مهر 1398
10 جاذبه برتر گردشگری در مالزی
10 جاذبه برتر گردشگری در مالزی
مالزی دو تجربه بسیار متفاوت را برای گردشگران ارائه می دهد: شبه جزیره و بورنئو (جزیره ای که با اندونزی و برونئی مشترک است). شبه جزیره یا غرب مالزی، ترکیبی از فرهنگ های مالایی، چینی و هندی با پایتخت کارآمد و مدرن یعنی کوالالامپور است. بورنئو مالزی با جنگل های وحشی، میمون های دست دراز، قله های گرانیتی و قبایل دور افتاده، برخی از جالب ترین مکان ها در مالزی را به نمایش می گذارد. مالزی، با تعدادی جزایر زیبا، استراحتگاه های لوکس و شهرهای استعماری، برای بیشتر توریست ها تجربه ای فرح بخش را به جا می گذارد. با سایت یه جا دیگه همراه باشید تا با جاذبه های برتر گردشگری این کشور زیبا بیشتر آشنا شوید.

پارک ملی Gunung Gading در مالزی


10 جاذبه برتر مالزی
گیاه شناسان Wannabe احتمالاً از بازدید پارک ملی Gunung Gading که بزرگ ترین گل های جهان در آن رشد می کنند، لذت خواهند برد. شکوفه های رافلاسیا می توانند تا قطر یک متر رشد کنند. این شکوفه ها بعد از چند روز از بین می روند، اما خبر خوب این است که آن ها می توانند در هر زمان از سال شکوفا شوند.

جزیره مانوکان مالزی


10 جاذبه برتر مالزی
حرکت های آب در جزیره مانوکان (دومین جزیره بزرگ در پارک ملی تونکو عبدال و اولین پارک دریایی مالزی) به زیبایی به چشم می آیند. این پارک که واقع در ایالت صباح مالزی شرقی می باشد، به دلیل سواحل عالی خود شناخته شده است. بهترین ساحل واقع در انتهای شرقی جزیره است. هم چنین صخره های مرجانی زیبایی در این  مکان وجود دارد که برای گردشگران بسیار چشم نواز است.

Kek Lok Si، معبد مالزی


10 جاذبه برتر مالزی
این معبد، یک معبد نسبتاً جدید است و قدمت آن تنها به سال 1891 بر می گردد. با وجود قدمت کم، این معبد یکی از مهمترین معابد بودایی چینی در جنوب شرقی آسیا است. معبد  Kek Lok Si به عنوان بهترین معبد سعادت و برکت و بزرگ ترین معبد بودایی در مالزی، با تصاویر بی شماری از نمادها و خدایان بودایی دیگر، چشم انداز بسیار چشم گیری دارد.  

غارهای باتوی مالزی


10 جاذبه برتر مالزی
مسافرانی که راهی غارهای Batu در نزدیکی کوالالامپور می شوند ، با برخی از هنرهای بسیار جذاب هندو رو به رو می شوند. سه غار اصلی که غارهای باتو را تشکیل می دهند، این غار را به عنوان محبوب ترین معبد هندی در خارج از هند، معرفی کرده و هزاران نمازگزار در تایپوسام (یک جشنواره هندوی سالانه) را جذب می کنند. محل برجسته ای از این مکان، مجسمه ای غول پیکر از یک خدای هندو است که با 272 قدم به سمت غار کلیسای جامع، می توانید به آن برسید. حتی میمون ها نیز از این مکان لذت می برند و می توانید آن ها را در حال بازی  ببینید.

راه آهن شمال بورنئو در مالزی


10 جاذبه برتر مالزی
مسافران، می توانند با قطار بخار 1900 در راه آهن شمال بورنئو، سفری به گذشته داشته باشند. تنها قطار بورنئو، این قطار قدیمی است که  با فاصله ی حدود 83 مایل،از Tanjung Aru تا Papar حرکت می کند. اگر می خواهید لذت حرکت با این قطار را تجربه کنید، شنبه یا چهارشنبه به این راه آهن مراجعه کنید.
بلیط هواپیماجهت خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت کلیک کنید

بوکیت بینتانگ در کوالالامپور مالزی


10 جاذبه برتر مالزی
به مسافرانی که می خواهند مدتی توقف داشته باشند، پیشنهاد می کنیم که روزی را در Bukit Bintang، منطقه اصلی خرید کوالالامپور سپری کنند. Bukit Bintang دارای مراکز مختلفی از جمله میدان بنایا تایمز (یکی از بزرگ ترین مراکز جهان) می باشد. این مرکز، یک پارک داخلی سرپوشیده را در خود جای می دهد. این بخش مملو از مراکز تجاری است که در زمینه الکترونیک تخصص دارند. بعد از یک روز خرید در این منطقه زیبا، می توانید در یک کافه یا کلوپ شبانه استراحت کنید.

شهر جزیره ی Redang


10 جاذبه برتر مالزی
 اگر دوستدار ساحل می باشید به شما پیشنهاد می کنیم از این جزیره ی زیبا که با سواحل ماسه ای سفید خود و آب کریستالی شفاف اقیانوس، خود را در بین غواصان محبوب کرده است، حتماً دیدن کنید! با وجود این که این جزیره، یکی از بزرگترین جزایر شبه جزیره ی مالایای شرقی می باشد به قدری کوچک است که می توانید در اطراف آن با پای پیاده چه در جاده ها و چه در حوالی جنگل پیاده روی کنید.

پارک ملی باکو در مالزی


10 جاذبه برتر مالزی
پارک ملی باکو، یکی از جاذبه های توریستی مالزی برای شما گردشگری است که از هوای آزاد عالی در خارج از منزل لذت می برید. در این مکان زیبا می توانید حیات وحش، جنگل های بارانی، آبشارهای پرتلاطم، سواحل و پشته های دریایی را مشاهده کنید. بزرگ ترین جاذبه در این پارک، میمون های عجیب و غریب هستند که بسیار کمیاب هستند.

کلیسای مسیح مالزی (Melaka)


10 جاذبه برتر مالزی
کلیسای مسیح، یک مکان اختصاصی در Melaka است. این کلیسا که توسط هلندی ها در اواسط قرن 18 ساخته شده است، قدیمی ترین کلیسای پروتستان در مالزی است. این بنا که به سبک معماری هلندی در قرن 18 ساخته شده است، نه تنها برای نمای رنگارنگ آن بلکه برای محتویات (مواد استفاده شده در ساخت آن )نیز قابل توجه است. این کلیسا هم اکنون یک کلیسای آنگلیکن است.

کیناباتانگان، رودخانه مالزی


10 جاذبه برتر مالزی
رودخانه کیناباتانگان دومین رودخانه طولانی در مالزی است که نزدیک به 550 کیلومتر (350 مایل) از کوهها تا دریای سولو امتداد دارد. این رودخانه که واقع در ایالت صباح بورنئو می باشد، به دلیل تنوع حیات وحش و پوشش گیاهی بسیار مشهور است و  مکانی عالی برای مشاهده ی فیل های آسیایی، تمساح ها، میمون های پوزه دراز و اورانگوتان های بورنی می باشد، هم چنین، به دلیل باران و جنگل های سنگ آهک و باتلاق های نمکی و آب شیرین بسیار شناخته شده است.
رزرو هتلجهت رزرو هتل ارزان قیمت کلیک کنید
10 جاذبه برتر گردشگری در مالزی 10 جاذبه برتر گردشگری در مالزی
مطالب مرتبط